ŻYWIENIE PRZEDTRENINGOWE

FILTRY

DYSCYPLINA

SMAK

TIMING

Co zjeść przed treningiem aby przygotować organizm do wzmożonego wysiłku, nie spalić mięśni, zgubić tłuszcz i zbudować silne ciało? Nie ma tutaj znaczenia czy ćwiczymy rano, wieczorem czy w ciągu dnia. W każdym przypadku powinniśmy zadbać o odpowiedni posiłek przed rozpoczęciem treningu. Nie ma wątpliwości, że posiłek przedtreningowy powinien zawierać węglowodany. Łatwo przyswajalne węglowodany. To, co dostarczymy z pożywieniem przed aktywnością fizyczną, będzie miało zasadnicze znaczenie na naszą wydolność, wytrzymałość i samopoczucie w trakcie treningu. Istotne jest jednak też to, kiedy zjemy ostatni posiłek.

Co zjeść przed treningiem

Główny, większy posiłek nie powinien być spożywany później niż 3 godziny przed samym wysiłkiem. Należy pozwolić aby nasz organizm miał czas na jego strawienie i aby nasze ćwiczenia przebiegały w komfortowych dla nas warunkach, bez uczucia ciężkości. Skoncentruj się zatem głównie na lekkostrawnych posiłkach z wyższą zawartością węglowodanów – sałatki makaronowe, risotto. Ogranicz spożycie pokarmów o większej zawartości błonnika, np. roślin strączkowych czy owoców z twardą skórką. Jeśli śniadanie ma być ostatnim posiłkiem przed wysiłkiem owsianka może być optymalnym rozwiązaniem. Spożywaj częściej ale mniejsze porcje. Czasem jednak brakuje czasu, miejsca i głowy na przygotowanie takiego posiłku. Warto więc skorzystać z przemyślanych przez specjalistów, gotowych produktów o optymalnym składzie.

Posiłki przedtreningowe

Ilość, częstotliwość i rodzaj spożywanych produktów węglowodanowych przed treningiem jest zależna od indywidualnych cech oraz rodzaju treningu. Badania naukowe prowadzone na sportowcach wykazały, że posiłki o niskim IG dostarczają energii podczas całego treningu, co jest dużo korzystniejsze, szczególnie w sportach wytrzymałościowych. Wykazano także, że posiłki o niskim IG pozwalają na lepsze spalanie tkanki tłuszczowej podczas treningu i mniejszą utratę glikogenu, a co za tym idzie lepszą wytrzymałość.
Misją PENCO jest sprostać zapotrzebowaniom wymagających sportowców także w tym kluczowym momencie. PENCO® Pelupa i PENCO® Pelupa Fitness to błyskawiczne węglowodanowe posiłki opracowane specjalnie dla sportowców siłowych i wytrzymałościowych. Szybka, zdrowa przekąska o zrównoważonej zawartości węglowodanów, która może być używana zarówno w bezpośrednim okresie przedstartowym jak i jako zamiennik głównego posiłku w trakcie dnia. Oprócz węglowodanów dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych, aby utrzymać wysoką wydajność w sporcie i zmniejszyć uczucie głodu podczas wysiłku. Oprócz bogatego zestawu witamin i minerałów, zawierają dodatek pełnowartościowego białka wpływający na proces regeneracji i wzrostu włókna mięśniowego.

Znajdziesz także w naszym sklepie internetowym:

ORYGINALNE RECEPTURY
I WŁASNA PRODUKCJA

DARMOWA DOSTAWA
POWYŻEJ 200 zł

99,3% PRODUKTÓW
ZAWSZE W MAGAZYNIE

Nie przegap najlepszych okazji! Pobierz naszą aplikację i bądź na bieżąco

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego Newslettera, bądź na bieżąco z nowymi produktami i wyjątkowymi promocjami.

KONTAKT
PENCO POLSKA sp. z o.o.
Os. Na Murawie 9/4
61-655 Poznań
info@pencopolska.pl
tel. +48 534 477 904

© PENCO 2020

Projekt i wykonanie ALSEL STUDIO

Przewiń do góry