ŻELE ENERGETYCZNE

FILTRY

DYSCYPLINA

SMAK

TIMING

Żele energetyczne to skoncentrowane, poręczne źródło energii. Ich skład to głównie wyselekcjonowane węglowodany o różnej wchłanialności takie jak: glukoza, fruktoza, maltodekstryna, izomaltuloza. Dodatkowo powinny zawierać jony Na + (sód) i K + (potas) które częściowo uzupełniają minerały utracone podczas pocenia się. Żele najczęściej stosuje się przed i w trakcie zawodów w celu dostarczenie szybkiej energii do wykonania wysiłku fizycznego. Szybko usuwają zmęczenie i wyczerpanie fizyczne organizmu, poprawiają koncentrację oraz oszczędzają zapasy glikogenu. Produkty te nie zawierają białka, tłuszczu ani błonnika, dzięki czemu są lekkostrawne i nie obciążają żołądka. Żele energetyczne stosowane są w wielu dyscyplinach sportowych ze względu na szybkie dostarczanie energii, ich wysoką wchłanialność oraz łatwość transportu.

Żele energetyczne dla biegaczy

W zależności od uprawianej dyscypliny sportowej żele energetyczne mogą być pakowane w różne opakowania: tubki, saszetki. Wygodne opakowanie umożliwia łatwe wyciśnięcie żelu, przez co doskonale sprawdzi się w trakcie półmaratonów, maratonów, biegów górskich. Ciekawą propozycją dla biegaczy są także ekonomiczne i przyjazne dla środowiska opakowanie typu Refill zawierające kilkanaście lub kilkadziesiąt dawek żelu energetycznego. Porcjowanie takiego żelu do podręcznej saszetki typu Soft Flask może być świetną alternatywą dla klasycznej saszetki z żelem. Żele energetyczne występują w różnych smakach co ma istotne znaczenie szczególnie u sportowców poddanych wysiłkom o dłuższym czasie trwania.

Żele energetyczne dla kolarzy

Żele energetyczne stosowane w kolarstwie to idealne rozwiązanie dla fanatyków dwóch kółek. Podczas długiego intensywnego „kręcenia” oprócz przeżuwania żelowej galaretki popularne i wygodne jest stosowanie żeli energetycznych. Przyjazna forma żelu z pewnością nie zakłóci procesu oddechowego i nie wpłynie na równomierną kadencję pedałowania. Żel wystarczy wycisnąć bezpośrednio do jamy ustnej, rozprowadzić równomiernie, połknąć i popić niewielką ilością płynu. W ten sposób organizm szybko go przyswoi, a zawarte w nich węglowodany będą sygnałem dla Twojego organizmu do dalszej intensywnej pracy.

ORYGINALNE RECEPTURY
I WŁASNA PRODUKCJA

DARMOWA DOSTAWA
POWYŻEJ 200 zł

99,3% PRODUKTÓW
ZAWSZE W MAGAZYNIE

Nie przegap najlepszych okazji! Pobierz naszą aplikację i bądź na bieżąco

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego Newslettera, bądź na bieżąco z nowymi produktami i wyjątkowymi promocjami.

KONTAKT
PENCO POLSKA sp. z o.o.
Os. Na Murawie 9/4
61-655 Poznań
info@pencopolska.pl
tel. +48 534 477 904

© PENCO 2020

Projekt i wykonanie ALSEL STUDIO

Przewiń do góry