NAPOJE PROTEINOWE

FILTRY

DYSCYPLINA

SMAK

TIMING

Białko jest niezbędnym składnikiem w diecie sportowca. Dzięki niemu, można budować mięśnie i zapobiegać ich rozpadowi w procesie katabolizmu. Jednym z gotowych źródeł białka dla sportowców, są napoje białkowe (proteinowe).

Napoje proteinowe

Intensywne treningi powodują duże zmiany w obrębie mięśni. Zapasy paliwa energetycznego są wyczerpane, a niektóre metabolity kumulują się w mięśniach na dłużej (metabolity są często określane jako produkty odpadowe, ale jest to niepoprawne twierdzenie, ponieważ nie zawsze są one zbędnymi „odpadami”). Struktury, połączenia białkowe w mięśniach ulegają uszkodzeniu i wymagają naprawy lub czasem nawet wymiany. Jak temu przeciwdziałać? Tutaj pojawia się miejsce dla napojów proteinowych. Węglowodany i w pewnym stopniu tłuszcze są potrzebne do uzupełnienia zapasów paliwa. Białka są jednak niezbędne do naprawy lub wymiany struktur białkowych. Po spożyciu zawarte w napojach proteiny są szybko rozkładane na najmniejsze jednostki zwane aminokwasami. Te aminokwasy zostaną następnie wchłonięte i przetransportowane do komórek mięśniowych. W mięśniach zaś aminokwasy będą stanowić budulec nowych białek. Różnych białek.

Napoje proteinowe dla sportowców

Suplementacja białka jest niezbędna do naprawy lub wymiany struktur białkowych. Trening powoduje „zmęczenie” mięśni, a intensywny trening może skutkować znacznym uszkodzeniem włókien mięśniowych. Zarówno po treningu wytrzymałościowym jak i treningu siłowym z ciężarami, aminokwasy zawarte w napojach proteinowych zostaną wykorzystane głównie do odbudowy białek kurczliwych. Właściwa regeneracja zapewni, że wydolność organizmu wróci do normy lub będzie nawet lepsza niż normalnie, a wszystkie uszkodzenia mięśniowe zostaną naprawione i gotowe do dalszej intensywnej pracy.

Znajdziesz także w naszym sklepie:

ORYGINALNE RECEPTURY
I WŁASNA PRODUKCJA

DARMOWA DOSTAWA
POWYŻEJ 200 zł

99,3% PRODUKTÓW
ZAWSZE W MAGAZYNIE

Nie przegap najlepszych okazji! Pobierz naszą aplikację i bądź na bieżąco

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego Newslettera, bądź na bieżąco z nowymi produktami i wyjątkowymi promocjami.

KONTAKT
PENCO POLSKA sp. z o.o.
Os. Na Murawie 9/4
61-655 Poznań
info@pencopolska.pl
tel. +48 534 477 904

© PENCO 2020

Projekt i wykonanie ALSEL STUDIO

Przewiń do góry