NAPOJE REGENERACYJNE

FILTRY

DYSCYPLINA

SMAK

TIMING

Aby uniknąć wyczerpania się zasobów energetycznych należy pamiętać, aby rozpocząć trening będąc dobrze odżywionym i nawodnionym. Jeśli jest taka potrzeba, koniecznie uzupełniaj węglowodany w czasie treningu. Aby jednak trening był skuteczny nigdy nie zapominaj o odpowiednio zbilansowanym posiłku regeneracyjnym po treningu. Nie tylko efektywny trening, ale także odpowiednia regeneracja przyczyniają się do poprawy wyników sportowych.

Napoje regeneracyjne dla biegaczy

Intensywne treningi biegaczy średnio i długodystansowych powodują duże zmiany w obrębie mięśni. Na wskutek intensywnego treningu zapasy paliwa energetycznego w mięśniach są wyczerpane (glikogen). Struktury, połączenia białkowe w mięśniach ulegają uszkodzeniu i wymagają naprawy lub czasem nawet wymiany. Tutaj pojawia się miejsce dla napojów regeneracyjnych. Węglowodany i w pewnym stopniu tłuszcze są potrzebne do uzupełnienia zapasów paliwa energetycznego a zawarte w napojach regeneracyjnych białka są niezbędne do naprawy lub wymiany struktur białkowych. Można więc w skrócie powiedzieć, że napoje regeneracyjne wzmagają odbudowę utraconej podczas wzmożonego treningu energii, ale również przyspieszają odbudowę mięśni.

Napoje regeneracyjne dla sportowców

Napój regeneracyjny przywraca w organizmie równowagę po wysiłku fizycznym. Szybko uzupełnia zapasy glikogenu w mięśniach i wątrobie. Pomaga przeciwdziałać procesom katabolicznym w organizmie. Energię dostarczają zawarte w napojach cukry proste (sacharoza, glukoza) a także łatwo przyswajalne polisacharydy, aminokwasy i białka. Składnikiem białkowym są najczęściej białka serwatki o wysokiej wartości biologicznej, które są relatywnie szybko wchłaniane i pomagają powstrzymać proces kataboliczny i stymulować proces anaboliczny. Aby przyspieszyć regenerację powysiłkową produkty są często wzbogacane mieszanką wolnych aminokwasów BCAA (aminokwasy rozgałęzione), które chronią tkankę mięśniową i promują proces anaboliczny. Dodatek substancji aktywne o działaniu przeciwutleniającym (witaminy C i E oraz minerały cynku, manganu i selenu), pomagają chronić komórki przed stresem oksydacyjnym, którego ryzyko wzrasta wraz z intensywnością stresu fizycznego (wysiłku fizycznego).

Znajdziesz także w naszym sklepie internetowym:

ORYGINALNE RECEPTURY
I WŁASNA PRODUKCJA

DARMOWA DOSTAWA
POWYŻEJ 200 zł

99,3% PRODUKTÓW
ZAWSZE W MAGAZYNIE

Nie przegap najlepszych okazji! Pobierz naszą aplikację i bądź na bieżąco

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego Newslettera, bądź na bieżąco z nowymi produktami i wyjątkowymi promocjami.

KONTAKT
PENCO POLSKA sp. z o.o.
Os. Na Murawie 9/4
61-655 Poznań
info@pencopolska.pl
tel. +48 534 477 904

© PENCO 2020

Projekt i wykonanie ALSEL STUDIO

Przewiń do góry